Translate

poniedziałek, 30 września 2013

Keratynowa stylizacja włosów z kosmetykami MARION


KERATIN MIX to linia kosmetyków marki MARION. W jej skład wchodzi 5 kosmetyków. Ja posiadam 2 z nich: Odżywkę stylizującą w piance oraz Spray prostujący włosy. Oba mają po 100ml pojemności.Jakie właściwości posiada keratyna?

Keratyna to główny budulec łodygi i osłonki włosa. W łodydze znajdują się spiralnie skręcone włókna keratynowe, które zapewniają włosom wytrzymałość i sprężystość. Odpowiednia ilość i ciągłość keratyny w osłonce sprawia, że włosy są gładkie i błyszczące. Ubytki keratyny sprawiają, że włosy są sztywne, pozbawione blasku i trudne do okiełznania.Według producenta:
"Odżywka stylizująca w piance- pozwala dowolnie modelować i kształtować fryzurę, regeneruje włosy,  nie obciążając ich i nie sklejając."
"Spray prostujący włosy- stworzony do prostowania włosów przy pomocy prostownicy lub suszarki

i szczotki. Wygładza i zapobiega puszeniu się włosów. Doskonale rozprowadza się na włosach,  nie obciążając ich nie sklejając."
Jakie są moje wrażenia ze stosowania tych kosmetyków?

Odżywka w piance to bardziej odżywka do włosów w formie pianki, niż pianka stylizująca. Nie jest to moim zdaniem kosmetyk, na który można wymodelować włosy, a raczej odżywić i naturalnie wysuszyć. Rzeczywiście regeneruje uszkodzone, postrzępione końcówki włosów. Zdecydowanie nie obciąża i nie skleja.

Spray prostujący to produkt przeznaczony typowo do prostowania włosów, czyli używam go na wysuszone przy pomocy suszarki i wyżej opisanej pianki włosy. Spray chroni przed ciepłem prostownicy, wygładza i regeneruje.