Translate

poniedziałek, 10 marca 2014

AVENE XeraCalm A.D. - spokojny sen bez drapaniaDermokosmetyki Avène znane są głównie z tego, że zawierają wodę termalną Avène, która zmniejsza objawy zapalenia, łagodzi i koi skórę. Cechuje je delikatna formuła i konsystencja. Najnowszą linią pielęgnacyjną marki jest linia dermokosmetyków do skóry bardzo suchej, atopowej doroslych i dzieci, linia XeraCalm A.D.

Ponieważ problem suchej, swędzącej i podrażnionej skóry dotyczy mojej 4-letniej córki, bardzo entuzjastycznie podeszłam do informacji o tej nowej linii. Najbardziej zaintrygowała mnie informacja o tym, że po 1 miesiącu stosowania uczucie swędzenia zmniejsza się nawet o 97 % oraz to, że emolienty podnoszą odporność skóry i działają przeciwzapalnie.Dzięki uprzejmości marki otrzymałam próbki wymienionych kosmetyków. Bardzo pozytywnie oceniam materiały dołączone do kosmetyków, ponieważ wśród nich znalazły się:
  • poradnik dla rodziców dzieci z AZS
  • książeczka dla dzieci, a w niej pouczające ilustrowane opowiadanie, kolorowanki i labirynt
Na zdjęciu powyżej (od lewej) widzimy kolejno:
  • XeraCalm A.D. Balsam uzupełniający lipidy 
  • XeraCalm A.D. Oczyszczający olejek uzupełniający lipidy 
  • Krem uzupełniający lipidy 


Zarówno balsam, jak i krem są przeznaczone do stosowania na twarz i ciało. Różnią się zawartością fazy lipidowej, która w balsamie wynosi 30%, w kremie 20%. Dlatego krem polecany jest dla skór suchych, a balsam dla bardzo suchych. Próbka kosmetyku (5ml) wystarczyła na dwukrotną aplikację na nogi i ręcę, dlatego wydajność oceniam bardzo dobrze. Po pierwszym zastosowaniu zniknęło zaczerwienienie, co oznacza, że preparat rzeczywiście zmniejsza stan zapalny. Oczywiście skóra na drugi dzień była sucha i swędząca, ale zaintrygowało mnie to tak bardzo, że w tym miesiącu planuję zakup balsamu. Dlaczego balsamu? Bo wiem, że mojej córce służą bardziej gęste kosmetyki i większą zawartościa lipidów.


Olejek  do mycia można stosować na dwa sposoby i jest to bardzo pomysłowe. Można nim umyć skórę dziecka lub dolać go do wody w wanience. Próbka zawierała 10 ml olejku. Myślę, że zaraz po balsamie będzie to mój kolejny zakup.

Porcja balsamu XeraCalm A.D. na skórze dziecka:Cena kosmetyków to w zależności od apteki ok. 52 zł za 200 ml kremu/balsamu lub 400 ml olejku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz