Translate

piątek, 25 kwietnia 2014

Unique SOAK OFF AllePaznokcie - lakier hybrydowy za 14,90 zł


Jak wykonać manicure hybrydowy?1. Nadajemy paznokciom kształt, odsuwamy skórki i delikatnie, lecz dokładnie matowimy paznokcie bloczkiem. Następnie nakładamy na paznokcie bazę. Może to być sama baza lub produkt 2w1, czyli baza&top. Ja wolę używać dwóch oddzielnych produktów. Cienką warstwą bazy malujemy paznokcie, pamiętając o tym, aby zostawić mały odstęp od skórek:


2. Gdy wszystkie paznokcie są pomalowane, wkładamy dłoń do lampy UV na 2 min:

3. Po utwardzeniu bazy malujemy paznokcie lakierem hybrydowym w dowolnym odcieniu. Tutaj widoczny jest odcień Warm Red. W przypadku tego koloru wystarcza jedna warstwa lakieru:
4. Tutaj także pamiętamy o zachowaniu odstępu od skórek. Paznokcie malujemy podobnie jak lakierem do paznokci, jednak po pomalowaniu całej płytki, należy przeciągnąć wolny brzeg paznokcia. Lakier ma skłonność do kurczenia się, dlatego jeśli chcecie utwardzać od razu wszystkie 5 paznokci, wolne brzegi przeciągnijcie bezpośrednio przed włożeniem dłoni do lampy UV:
Znowu utwardzamy 2 minuty:
5. Teraz malujemy paznokcie topem, czyli specjalnym nabłyszczaczem:


...i ponownie wkładamy dłoń do lampy: 6. Ostatni krok to przemycie paznokci cleanerem, czyli płynem, który usunie z nich lepką warstwę. Suche skórki malujemy oliwką.

A tak wyglądają gotowe paznokcie:Moja ogólna ocena: Unique SOAK OFF to lakiery o dość gęstej, przypominającej bardziej żel niż lakier konsystencji. Ich krycie jest bardzo dobre i dobre (zależy od koloru). Wybór odcieni jest szeroki. Co do trwałości lakieru pierwsze odpryski pojawiają się w zależności od osoby po 10, a nawet 16 dniach. Myślę, że wiele zależy od stanu paznokci.

Manicure hybrydowy to świetna sprawa, jeśli nie mamy zbyt wiele czasu na malowanie paznokci co 2 dni. Te lakiery oceniam na 4+ pod względem trwałości, 5 pod względem ceny i 4 pod względem konsystencji.

Widziałam, że AllePaznokcie ma w ofercie nowość, lakiery hybrydowe 4w1. Każdy z 55 odcieni kosztuje 15,90 zł. Zamówiłam jeden i niestety na 3 dzień od nałożenia zaczął odpryskiwać. Następnym razem położę go sobie na bazę. Jeśli coś to zmieni, to jakoś go zużyję... Jednak Unique SOAK OFF trzymają o wiele lepiej, ale podejrzewam, że dużo zależy też od bazy. Na bazie Semilac, widoczna na zdjęciach czerwień trzyma już 3 tydzień.