Translate

sobota, 21 czerwca 2014

Skarb Matki Emulinka - emulsja olejowa do kąpieli dla niemowląt i dzieci
Znacie markę Skarb Matki? Marka ta, razem z dwiema innymi (Skarb Matki FUN oraz Skarb Matki Femina) proponuje kosmetyki dla niemowląt, dzieci w wieku przedszkolnym oraz kobiet w ciąży i młodych mam. Marki te tworzy Firma Rodzinna Makarczykowie. Jest to polska firma, obecna na rynku od ponad 60  lat.

Emulinka to emulsja olejowa przeznaczona do kąpieli niemowląt i dzieci, już od pierwszych dni ich życia. Dlaczego stosowanie takiej emulsji jest wygodne? Ponieważ wystarczy wlać ją do wody. Kąpiel noworodka bywa stresująca. Emulinka zmniejszy ten stres, ponieważ można ją wlać do wanienki przed włożeniem do niej dziecka. Wtedy jedna ręką podtrzymujemy dziecko, a druga ręką obmywamy jego ciało wodą z wymieszaną w niej emulsją.Nie tylko o wygodę tutaj chodzi. Kąpiąc dziecko w emolientach łączymy łagodne oczyszczanie z intensywną pielęgnacją skóry. Jest to przydatne w szczególności w przypadku AZS (atopowego zapalenia skóry, wyprysku skórnego lub łuszczycy).

Wydajność:
W przypadku kąpieli niemowlaka wystarczy użyć 5-10 ml emulsji, co oznacza, że butelka wystarczy na ok. 25-50 kąpieli. W przypadku codziennej kąpieli daje to wydatek 20 zł na 1-2 miesiące. Jak na emolient nie jest to dużo. Oczywiście w Emulince mogą kąpać się także dorośli, u których występują problemy skórne. Wtedy do wanny trzeba wlać więcej kosmetyki (ok. 25 ml).


Ciekawostka: Jeżeli nie możemy przygotować kąpieli, Emulinkę można zastosować bezpośrednio na zwilżoną skórę. Wtedy preparat nie wymaga spłukiwania wodą. 


Emulinka rzeczywiście ładnie zmiękcza i nawilża skórę. Nie zawiera alergenów i konserwantów, ale jako ostatni składnik w składzie wymieniony jest Parfum. Pewnie dzięki temu kosmetyk posiada delikatny, przyjemny zapach. Nie zauważyłam jednak na skórze córki żadnego podrażnienia po kąpieli w tej emulsji.