Translate

środa, 25 czerwca 2014

Wizyta u kosmetyczki przed wyjazdem na wczasy

Dziś o tym, na jakie zabiegi warto się zdecydować przed wyjazdem na urlop. Niezależnie od tego czy jedziesz pod namiot czy wybierasz się na wczasy do luksusowego hotelu, w obu przypadkach chcesz się zrelaksować. Codzienne wykonywanie makijażu, malowanie paznokci lub golenie nóg maszynką zajmuje sporo czasu. Jest na to rada. Wystarczy wykonać 3 zabiegi, których łączny koszt nie powinien przekroczyć 250 zł.


Aby ograniczyć makijaż do nałożenia kremu z filtrem lub kremu BB, wystarczy wybrać się do kosmetyczki na zabieg ciemnienia brwi i rzęs, zwany potocznie henną. Przy pomocy henny można przyciemnić brwi i rzęsy na okres kilku tygodni. Wyraźna oprawa oczu pozwoli zrezygnować z codziennego malowania oczu, co szczególnie podczas wakacji nad wodą może być bezsensowne. Koszt henny na brwi i rzęsy, razem z regulacją brwi to ok. 15-30 zł. Cena zależy od miasta i gabinetu. Jeżeli boisz się kruczoczarnych brwi, poproś o efekt bardzo naturalny lub o użycie henny żelowej w kolorze brązowym. W przeciwieństwie do tego, co myślą niektóre klientki, żelowa henna brązowa nie pofarbuje brwi na rudo, tylko na naturalny, ładny brąz.Kolejny krok ku zaoszczędzeniu czasu i miejsca w kosmetyczce, to wykonanie manicure i/lub pedicure hybrydowego. Na czym polega ten zabieg? Kosmetyczka przygotowuje płytkę paznokcia, tzn. matowi ją delikatnym bloczkiem i przemywa płynem odtłuszczającym, następnie nakłada lakier hybrydowy w wybranym kolorze. Każda warstwa lakieru hybrydowego jest utwardzana w lampie, dzięki czemu natychmiast po zabiegu paznokcie są suche i twarde. Można także wybrać manicure/pedicure francuski.
Jak długo trzyma taki lakier? Około 2-3 tygodni, chociaż zdarzają się też klientki, które wracają do gabinetu po 4 tygodniach. Co prawda odrost jest wtedy ogromny, ale niektórym Paniom to nie przeszkadza. Cena takiego zabiegu to ok. 50-60 zł za paznokcie u rąk lub u stóp.Kolejnym zabiegiem, na który chętnie umawiają się zarówno nastolatki, jak i dojrzałe kobiety jest depilacja woskiem. W zależności od grubości włosków i tendencji do ich wzrostu, efekt idealnie gładkiej skóry utrzymuje się 2-3 tygodnie. Ważne, aby na zabieg przyjść z wystarczająco długim zarostem, czyli takim o długości 5-7 mm. Depilacja jest zabiegiem bolesnym, ale bardzo ułatwiającym pobyt na wakacjach. Koszt depilacji łydek to ok. 25-40 zł. Za całe nogi zapłacisz ok. 70-150 zł, a usunięcie niechcianego owłosienia z pach lub boczków bikini to koszt ok. 25-50 zł. Oczywiście ceny zależą od gabinetu.

Macie swoje ulubione zabiegi, które wykonujecie przed wyjazdem na urlop?