Translate

poniedziałek, 27 października 2014

Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym

Cienie pod oczami to jeden z tych defektów, z którymi można walczyć lub je tuszować. Ich przyczyną jest najczęściej zmęczenie, brak snu, zimno, nikotyna, kofeina lub wiatr, ale ciemne obwódki mogą też wskazywać na chorobę, np. alergię, anemię, odwodnienie, niedoczynność tarczycy lub cukrzycę.W wyniku procesów starzenia się i utraty elastyczności w okolicy powieki dolnej powstaje cień i nadmiernie zaznacza się rynienka łzowa, co prowadzi do powstania zmęczonego i wyczerpanego  wyglądu. Skóra w okolicy powiek jest cienka, delikatna i dobrze ukrwiona, w związku z czym cienie są bardzo widoczne, szczególnie o osób o jasnej karnacji. 


Domowe sposoby na walkę z cieniami pod oczami to: maseczka z ziemniaka, chłodne okłady z plasterków ogórka lub świetlika. W sprzedaży dostępne są żele z roślinnymi wyciągami (Ziaja, FlosLek).


Firmy kosmetyczne oferują nam rozmaite kosmetyki: kremy poprawiające krążenie 
i rozjaśniające cienie pod oczami, a także skoncentrowane maseczki i płatki kolagenowe. Czego szukać na drogeryjnych półkach? Kremów z witaminą K, rozjaśniających i odbijających światło, a także przeciwzmarszczkowych, które poprawią jakość i gęstość skóry. Można sięgnąć także po korektory i kamuflaże. Polecam kamuflaż marki Catrice w odkręcanym słoiczku.


Elastyczność skóry w okolicy powieki dolnej może zostać sprawdzona za pomocą snap-testu. Jeżeli nie ma konieczności zastosowania resurfacingu laserowego, można poddać się odmładzaniu powierzchownemu przy pomocy kwasu hialuronowego. Ciemne zabarwienie w przypadku cieni powiek bardzo trudno poddaje się leczeniu; najlepsze wyniki można osiągnąć przez wypełnianie ich własną tkanką tłuszczową. 


Jak wygląda usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym?


W zależności od stanu skóry lekarz może zdecydować o aplikacji powierzchniowej lub wypełnieniu. Do uniesienia nawet głębokich cieni wykorzystuje się ok. 1 ml kwasu hialuronowego, który jest zaaplikowany techniką tunelową. Możliwe jest także powierzchowne odmładzanie  poprzez wprowadzenie pojedynczych depozytów materiału (technika punktowa).


Zabieg rozpoczyna się usunięciem makijażu i zdezynfekowaniem powierzchni skóry. Następnie może być zastosowane miejscowe znieczulenie i lekarz przystępuje do wykonania iniekcji (techniką punktową lub tunelową). Zaraz po umieszczeniu materiału we właściwym miejscu, lekarz modeluje wypełniacz poprzez delikatne rozmasowanie go, a także chłodzi okolicę poddaną zabiegowi, by zminimalizować obrzęk i ewentualne siniaczki. Cały zabieg trwa bardzo krótko. Nawet jeśli zdecydujesz się na opcję ze znieczuleniem, nie powinno to trwać dłużej niż godzinę, licząc od momentu wejścia do gabinetu z uczuciem niepewności, aż do wyjścia z niego bez problemu, z jakim przyszłaś.


Ewentualne powikłania po zabiegu to zapalenia w okolicy materiału lub wyczuwalne guzki. Nie należy się na nie nastawiać, ale warto mieć świadomość, że może pojawić się niepożądany efekt. W normalnych warunkach, gdy nie pojawiają się żadne objawy niepożądane, buzia wygląda naturalnie już na drugi dzień. Jeżeli pojawią się niewielkie siniaczki, potrzeba kilku-kilkunastu dni na ich zniknięcie. Można w tym czasie tuszować je korektorem.

Kwas hialuronowy to wypełniacz, który działa natychmiast, tzn. od razu po zabiegu widzimy efekt. Dla porównania, w przypadku toksyny botulinowej, na ostateczny efekt trzeba czekać trochę dłużej.


Iniekcje z kwasu hialuronowego to nie jedyny sposób na odmłodzenie okolic oczu 
i zmniejszenie cieni pod oczami. Możliwe są także kombinacje, np. połączenie kwasu hialuronowego z peelingiem, resurfacingiem laserowym, a nawet z toksyną botulinową typu A. O tym, która z metod będzie najbardziej skuteczna, zdecyduje lekarz po dokładnym obejrzeniu skóry i przeprowadzeniu z pacjentką wywiadu.Źródła:

www.poradnikzdrowie.pl
www.tourmedica.pl
www.medicest.pl