Translate

piątek, 13 czerwca 2014

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym
Pewnie słyszeliście już o zabiegach poprawiających wygląd,  podczas których korzysta się z kwasu hialuronowego. Kiedy rozmawiam z klientkami o możliwościach, jakie istnieją w dziedzinie usuwania wyraźnych zmarszczek, często pada pytanie o to, czym różni się kwas hialuronowy od toksyny botulinowej. Chociaż każdy z nich jest wykorzystywany do usuwania zmarszczek, to różnią się zasadą działania.

Przy pomocy kwasu hialuronowego można nawilżyć skórę, wygładzić zmarszczki, a nawet powiększyć usta lub piersi. Kwas ten jest dobrą propozycją dla osób, które chcą się odmłodzić, a zarazem wyglądać bardzo naturalnie, a także dla tych, którzy boją się powikłań po operacjach plastycznych. Można nim wypełnić drobne zmarszczki, jak i głębokie bruzdy,  nawilżyć całą twarz, a także powalczyć z bliznami. Toksyna botulinowa jest stosowana głównie do wygładzania zmarszczek mimicznych, ponieważ relaksuje określone mięśnie twarzy, co skutkuje zatrzymaniem ich skurczu i wyprostowaniem zmarszczek. W przeciwieństwie do kwasu hialuronowego, toksyna botulinowa nie jest obecna w naszej skórze od urodzenia. Więcej o botoxie przeczytacie TUTAJ.

Szybkość starzenia się skóry zależy nie tylko od czynników fizjologicznych i predyspozycji genetycznych,  ale też od czynników środowiskowych.  Do tych ostatnich można zaliczyć promieniowanie UV, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, ale też niewłaściwą dietę i stres.  Dużą rolę odgrywa również spadek stężenia hormonów płciowych.

Jakie zmiany zachodzą w starzejącej się skórze?
Z wiekiem zmniejsza się ilość podskórnej tkanki tłuszczowej, następuje utrata elastyczności i pojawiają się pierwsze zmarszczki.  Zmniejsza się ilość włókien kolagenu i elastyny. Maleje też zawartość kwasu hialuronowego. Gładka i jędrna skóra staje się bardziej sucha i coraz mniej elastyczna. Pojawiają się na niej delikatne linie i drobne przebarwienia, które z biegiem czasu są zastępowane przez głębokie bruzdy i widoczne gołym okiem zmiany barwnikowe. Widoczne bruzdy nosowo-wargowe nadają twarzy surowy wyraz, a obniżające się brwi nadają oczom smutny wygląd.