Translate

środa, 2 lipca 2014

Jak usunąć lwią zmarszczkę
Lwie zmarszczki to zmarszczki znajdujące się między brwiami, które sprawiają, że wyglądamy na zagniewanych i smutnych. Chociaż gniew i smutek ma z nimi trochę wspólnego, to nie tylko nasze negatywne emocje sprzyjają powstawaniu tych zmarszczek. 
Zmarszczki gniewu (również tak są nazywane lwie zmarszczki)  tworzą się w wyniku współdziałania mięśnia podłużnego nosa, mięśnia marszczącego brwi oraz mięśnia obniżającego brwi. Często pojawiają się one już po 25 roku życia, czego przyczyną jest niekontrolowane marszczenie brwi, szczególnie podczas przebywania na słońcu, a także naturalny proces starzenia się skóry i utraty tkanki podskórnej. Jeśli w wyniku pogorszenia wzroku, musisz wytężać oczy, wtedy także pogłębiasz zmarszczki gniewu. Wiek 35-40 lat to czas, kiedy lwia zmarszczka staje się głębsza i bardzo denerwująca. Około 50 jeszcze trudniej jest nad nią zapanować, dlatego dobrze pomyśleć nad jej spłyceniem wtedy, gdy zobaczymy pierwszą pionową linię na czole. 


Aby opóźnić pojawienie się lwiej zmarszczki,  dobrze jest nosić okulary przeciwsłoneczne, a także pamiętać o systematycznym złuszczaniu i intensywnym nawilżaniu skóry. Sama mam dużą skłonność do marszczenia brwi latem, dlatego nie wychodzę z domu bez okularów. Lwie zmarszczki szybko pojawiają się także u osób, które dużo się martwią i rozmyślają. W takim przypadku metodą na pierwsze oznaki lwich zmarszczek mogą być… ćwiczenia relaksujące J.  

Niektórzy walczą z nimi także za pomocą gimnastyki i samodzielnego masażu twarzy. Jednym ze sposobów na wygładzenie lwiej zmarszczki jest facefitness, który polega na uciskaniu/przykładaniu wskazujących palców do miejsca powstawania zmarszczek, a następnie marszczenie brwi. Wygląda to tak, że palce wskazujące obu rąk delikatnie przyciskamy do miejsc po obu stronach nosa, tam gdzie zaczynają się brwi, a następnie próbujemy zmarszczyć brwi. Inna metoda to przykładanie całej zaokrąglonej dłoni na okolice czoła i nasady nosa. W internecie można znaleźć filmiki z dokładniejszym instruktażem takich ćwiczeń, np. ten: https://www.youtube.com/watch?v=joWUF55vVws .